Folklor Kurumu'ndan Büyükçekmece Beld. Başkan Akgün'e ziyaret.

01.01.2015 13:00:00
Folklor Kurumu'ndan Başkan Akgün'e teşekkür
 
Folklor Kurumu Genel Başkanı Hayri Gürhan Ozanoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’e teşekkür ziyaretinde bulundular.
 
Dolu dolu geçen 50 yıl
 
Geçtiğimiz günlerde görkemli bir törenle 50. yılını kutlayan Folklor Kurumu vermiş olduğu desteklerden ötürü Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’e teşekkür ziyaretinde bulundu.
Folklor Kurumu Genel Başkanı H. Gürhan Ozanoğlu, dolu dolu geçen 50 yılın ardından düzenledikleri gurur gecesi ve 50. yıl balosunda kendilerini yalnız bırakmayan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ve ekibine teşekkür ettiklerini belirtti.
 
"Birlikte önemli başarılara imza attık"
 
Türkiye folklor kültürünün çok zengin olduğu ifade eden Başkan Akgün, “Yurdumun her köşesi ayrı bir zenginlikte. Bu zenginlikleri dünyaya tanıtan Folklor Kurumu'na bende teşekkür ediyorum. Ülkemiz adına çok başarılı çalışmalara imza atıyorlar. Ä°ki kez üst üste dünyanın en iyi festivali seçilen Büyükçekmece Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali'nde de birlikte çok önemli başarılara imza attık. Bugüne kadar süregeldiği gibi bundan sonrada karşılıklı işbirliğimiz sürecek, ülkemizi daha iyi tanıtabilmek adına birlikte yeni projelere imza atacağız" dedi.
 
Festivalin çıtası daha da yükseltilecek
 
Folklor Kurumu Genel Başkanı Ozanoğlu ve yönetim kurulu üyelerine bu yıl 16'ıncısı yapılacak olan festivalin içeriği hakkında da bilgi veren Başkan Akgün, Folklor Kurumu ile birlikte 16. Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali'nde çıtayı daha da yukarılara taşıyacaklarını sözlerine ekledi.
Gerçekleşen ziyaret sonrasında Başkan Akgün, Ulu Önder Atatürk’ün resminin bulunduğu özel bir çalışma eseri olan tabloyu Folklor Kurumu adına Genel Başkan Ozanoğlu'na takdim etti.