Folklor Kurumu - Üye Listesi 
HASAN AKGÜN
 
Kan Grubu :
 
 
Dönem :
 
B.ÇEKMECE BEL.BŞK
 
1955 yılında Trabzonda doğdu.
Eğitim hayatını İstanbul da tamamladı.

1974 yılında üniversite eğitimiyle birlikte Sefaköy Belediyesinde belediyecilik hayatına başladı.

1977 1981 yılları arasında Sefaköy Belediyesinde Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

1981 yılında kuruculuğunda bulunduğu Ä°stanbul Belediyesi Küçükçekmece Belediye Şube Müdürlüğünde Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etti.

1984 yılında Küçükçekmece Belediye Şube Müdür Yardımcılığı görevini yürütürken, Bakırköy Belediyesinin kuruluşunda ve tüm birimlerinin teşkilatlanmasında görev aldı.

1986 yılında Büyükçekmece Belediyesi Başkan Yardımcılığına atandı.

1979 1988 yılları arasında Orta Doğu Amme Ä°daresi Enstitüsünün Şehircilik ve Belediyelerin Yönetimi  konulu eğitim programına katılarak geniş çapta araştırma ve incelemeler yaptı.

1992 yılında Ä°stanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde Belediyeler ve Bütçelerinin Analizi  konulu tezi ile yüksek lisansını tamamladı.

1989 1993 yılları arasında Almanya, Hollanda, Danimarka ve Fransa da yerel yönetimlerin yapılarını inceledi.
Büyükçekmecenin tarihi sorunu olan ve 40 yıl çözülemeyen altyapı sorunun 20 ay gibi kısa bir sürede tamamladı.

1996 yılında, Ä°stanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri Enstitüsünde Şehircilik ve Kıyı Bölgeleri  Yönetimi  konulu doktora tezini tamamlayarak Doktor ünvanı aldı.Türkiyenin ilk ve tek TV kulesi ile en büyük kapalı fuar- kongre merkezi olan Tüyap Fuar ve Kongre Merkezini bölgemize kazandırdı.1999 yılında 2. kez Büyükçekmece belediye Başkanlığına seçildi. Alt yapı ve eğitim konularında büyük atılımlar yaparak büyük projelere imza attı.2004 yılında 3. kez Büyükçekmece belediye Başkanlığına seçildi. Bu dönemde Büyükçekmeceyi tamamiyle modern ve cağdaş bir dünya kenti haline getirdi.2008 yılında çıkarılan 5747 sayılı yasa gereği Büyükçekmece, Mimarsinan Kumburgaz Tepecik, Muratbey ,Celaliye Kamiloba belediyeleri ile Gürpınar Pınartepe mahallesinin birleşmesinden oluşan yeni Büyükçekmece ilçesine 2009 yılında 4. kez Belediye Başkanı seçildi.

 


GERÄ°