HALK TİYATROSU GRUBU BAŞKANLIĞI

 
Folklor Kurumu tiyatro birimi 1994-1995 eğitim yılı içinde kurulmuş ve ilk defa bu dönemde öğrenci kabulüne başlamıştır. Amaç tiyatroyu mümkün olabildiğince daha çok insana tanıtmak anlatmak ve buradan temin kadro ile oyunlar hazırlıyarak gösterime sunmaktır.
Takdir edilmelidir ki Tiyatro herkezin kafasındaki imajın aksine çok meşekkatli bir iştir. Tiyatro emek ,yürek bilgi beceri ve uyum ister. Adaylar bu sayılan maddelere uyarak oyunculuğa adım atar ve zaman ve tecrübe ile olgunlaşırlar.
Bu amaçlarla biraraya gelen 5 kişi tarafından kurulan Tiyatro birimi daha sonra okuldan gelen öğrencilerin katılımı ile faaliyetlerini sürdürmektedir.
Ä°lk yılında Köy Seyirlik oyunları ile başlıyan Tiyatro macerası daha sonra "Keşanlı Ali" (Haldun Taner), "Öç" (Orhan Asena), "Ermiş Mehmet"(Cahit Atay), "Ocak" (Turgut Özakman), "Ayı Masalı" (Refik Erduran) ile devam etmiştir. Yıl sonu Mezuniyet törenlerinde Köy Seyirlik oyunlarıyla da sahne almaktayız.
Diğer sahnelenen oyunlarımız:
"Uyuşturucuya karşı folklorla elele" (AKM'de 1996) , (İzmir'de 1997)
2000 yılı içinde Edremit zeytin festivalinde (Akçay'da gerçekleştirildi.) "Öç" adlı eserle sahne almış ve aynı adlı eserle 1995 yılında "Gençlik Günleri En Ä°yi Reji" ödülünü kazanmıştır.


KADROLAR

ELEMANLARIMIZ

FAALÄ°YETLERÄ°MÄ°Z

ESKÄ° FAALÄ°YETLERÄ°MÄ°Z